Płytki ceramiczne – zastosowanie

Data: 13.02.2015

Jeszcze z dekadę temu panował trend na modelowanie płytkami ceramicznymi jedynie pomieszczeń łazienkowych, toaletowych oraz kuchennych. Dziś natomiast w tej w kwestii moda poszła znacznie do przodu, w konsekwencji czego produkt ten stosowany zaczął być praktycznie w każdym jednym obiekcie domowym, bez wyjątków. Często płytkami wykładane są ciągi komunikacyjne czy przedpokoje. Pojawiają się one też w sypialniach, na schodach, balkonach czy tarasach oraz w basenach. Są świetnym elementem dekoracyjno-wykończeniowym korytarzy i długich halli. W każdym z tych przypadków pełnią kilka istotnych funkcji – nie tylko umożliwiają funkcjonalne i komfortowe korzystanie z pomieszczenia, ale także są dużą ozdobą, idealnie wpisując się w zasadzie we wszelkiego rodzaju aranżacje. Nic nie stoi na przeszkodzie, by płytki ceramiczne umieszczać na elewacjach, w piwnicach, garażach czy pomieszczeniach gospodarczych. Często modelowane są nimi nie tylko lokale mieszkalne w bloku czy wnętrz domków jednorodzinnych, ale również obiektu centrów handlowych, restauracji czy sklepów i miejsc użytku publicznego. Powód? Ogromna wygoda, estetyka i elegancja w jednym, wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, trwałość, odporność na zarysowania a także łatwość pielęgnacji. Wszystko to przesądza o uniwersalności oraz ponadczasowości opisywanych płytek. 

Generalnie wyróżnia się parę najpopularniejszych kategorii płytek z ceramiki, do których należy zaliczyć płytki gresowe. Uznaje się je za zdecydowanie najbardziej porządne, mocne i solidne, które rewelacyjnie sprawdzają się praktycznie w każdym jednym pomieszczeniu użytkowym bez wyjątku. Świetnie komponują się w punktach, z których korzysta się nader często, a więc na przykład w przedpokojach. Istnieje niesamowicie szeroka gama dostępnych wzorów, kolorów i ich odcieni a także motywów dekoracyjnych płytek gresowych. Ich mankamentem jest jednakże ich dość ciężka, w porównaniu z innymi typami płytek z ceramiki, warstwa wierzchnia. Tym samym zalecane są przede wszystkim do pokojów, w których nie ma zbyt dużego ruchu. Nie wybiera się ich zatem zbyt często powiedzmy do obiektów użytku publicznego. 

Na chwilę obecną na rynku znajduje się cała masa rozmaitych rodzajów płytek ceramicznych, które są zróżnicowane pod względem dostępnych barw. Można wybierać spośród naturalnych kolorytów oraz barwionych. Ponadto jest szereg różnorodnych geometrycznych wzorów, ale także istnieje niezwykle szeroka gama motywów prostszych, mniej rzucających się w oczy, stonowanych, lecz jednocześnie unikatowych i nieprzeciętnych. Nie ma kłopotu ze znalezieniem również płytek rustykalnych oraz zgodnych wzornictwem z trendami obowiązującymi w danym momencie. Niektóre są bogato dekorowane, inne z kolei skromne i minimalistyczne, jeżeli chodzi o ich upiększenie. To od płytek zależy między innymi sposób zaaranżowania danego wnętrza i jego ogólny design czy styl. Bardziej wyszukane nadają specyficznego charakteru pomieszczeniom bądź przesądzają o niebanalnej koncepcji estetycznej. 

Taki produkt kojarzy się niekiedy z surowymi, chłodnymi kolorystycznie wzorami, ale wcale tak być nie musi. Przy zastosowaniu płytek w pomieszczeniach mieszkalnych typu kuchnie czy korytarze można zdecydować się na dużo „cieplejsze” płytki przypominające drewno. Idealnie komponują się z old-schoolową aranżacją. Przy płytkach gresowych nieszkliwionych mówi się często także o modelach polerowanych, które nawołują swą estetyką do typowego kamienia naturalnego. Ich powierzchnia jest delikatna, gładka, elegancka. Nowoczesne produkty mają także właściwości przeciwpoślizgowe. Równie ciekawe płytki ceramiczne są pod względem kształtów. Wyróżnia się prostokątne, kwadratowe, czasem bardziej geometryczne, jednak te ostatnie znacznie rzadziej. Przeważnie wybieranym formatem są wymiary dwadzieścia na dwadzieścia centymetrów raz trzydzieści na trzydzieści centymetrów. W kuchniach natomiast dominują wielkości dziesięć na dziesięć centymetrów. 
Pozostałe aktualności

Aktualności

Data: 13.02.2015
Czyszczenie płytek ceramicznych
Doprowadzenie kafelków do porządku wcale nie jest proste. Potrzebne jest zastosowanie nie tylko właściwych środków pielęgnacyjnych, ale także odpowiednie czyszczenie. Niestety nie wszystkie produkty dostępne na rynku są w pełni skuteczne. Wiele z nich okazuje się drogimi preparatami, które jednak nie radzą sobie z naniesionym brudem. Poniżej pokażemy Ci, w jaki sposób możesz wyzbyć się problemów z płytkami ceramicznymi bez konieczności inwestowania w kosztowne detergenty.
czytaj więcej
Data: 13.02.2015
Zanim dokonasz zakupu płytek ceramicznych
Płytki ceramiczne stanowią solidny zakup na długie lata stałego użytkowania, dlatego też nie ma, co ukrywać, że wydając na ten produkt sporą sumę pieniężną, konsument oczekuje trwałości i wysokiej jakości. Zanim nabędziemy odpowiedni model charakteryzowanych tu artykułów wykończeniowych, dobrze byłoby jednak właściwie się przygotować do tej inwestycji, zyskując na owy temat wiele niezbędnych informacji.
czytaj więcej
Data: 13.02.2015
Płytki ceramiczne – zastosowanie

Tematem niniejszego artykułu będą wszelkiego typu płytki ceramiczne – a więc jeden z najpopularniejszych obecnie materiałów wykończeniowych, który stosowany jest w codziennej aranżacji pomieszczeń domowego użytku. Dlaczego tak szerokie grono konsumentów od lat decyduje się właśnie na ten rodzaj produktu? O zaletach i polu wykorzystania charakteryzowanych tu artykułów z ceramiki dowiesz się w poniższych akapitach naszego tekstu.
czytaj więcej

Bestsellery

Polecamy

Materace sklep internetowy z dobrymi materacami do nowoczesnych sypialni.

Ceramika sanitarna sklep z produktami wyposazenia lazienek.

Materace i lozka do sypialni.