Czyszczenie płytek ceramicznych

Data: 13.02.2015


Twoje ściany czy podłogi mogą lśnić, ale potrzebne są do tego sprawdzone sposoby domowe. Do listy potrzebnych rzeczy musisz dopisać między innymi naturalne mydło, sodę oczyszczoną, ocet, emulsję do polerowania bądź wosk przeznaczony do czyszczenia karoserii. Nie zaszkodzi także proszek do pieczenia, roztwór soli amoniakalnej, amoniak, ircha, szczoteczka z delikatnym włosiem lub nawet szczoteczka do zębów a także gazeta. 

Zanim podejmiemy się do pielęgnacji kafelków dobrze jest zrobić w sprzątanym pomieszczeniu odpowiednią ilość pary wodnej. Można taki efekt uzyskać w bardzo prosty sposób, chociażby odkręcając na chwilę kurek z wodą i puszczając gorący strumień. Wtedy łatwiej usuniemy wszelkiego typu zanieczyszczenia. Brud puści szybciej i nie będziemy musieli szczególnie męczyć się z drapaniem. Następnie przystępujemy do czyszczenia powierzchni płytek. Robimy to przy użyciu octu. Nie potrzebujemy dużych ilości produktu, zaledwie niewielką „porcję”. Nakładamy ją na gąbeczkę i przecieramy płytki ceramiczne. Od razu plamy zaczną znikać a nawierzchnia płytek będzie lśniła. Następnie zmywamy kafelki roztworem ciepłej wody z małym dodatkiem mydła oraz sody oczyszczonej. Wtedy wyszlifujemy płytki do błysku. Jeśli zdecydujemy się na drugą z powyższych metod czyszczenia, warto pamiętać, aby zmywać w jednym, konkretnym kierunku, to jest od dołu do góry. Później spłukiwanie odbywa się natomiast od góry do dołu, a więc w odwrotną stronę. 

Kafelki, które są nie są zbytnio odporne na działanie wilgoci warto byłoby po umyciu i wyczyszczeniu właściwie przygotować. Najlepiej w tym celu zastosować emulsję do polerowania, która pozwoli właściwie natłuścić powierzchnię płytek ceramicznych. Zostawiamy ją na krótszą chwilę na glazurze i czekamy aż zaschnie. Następnie polerujemy kafelki ściereczką. Wybieramy miękkie szmatki, aby nie zatrzeć powierzchni płytki. Kolejny krok to naniesienie wosku do karoserii, który należy nanosić tak samo ja wyżej wspomnianą emulsję. Dzięki temu nasza łazienka będzie lśniła a wszelkie powstałe na kafelkach plamki czy zacieki od razu zostaną usunięte. 
Przy komponowaniu listy niezbędnych produktów do czyszczenia płytek wymieniliśmy również roztwór amoniaku. Jest to detergent, który może się przydać do wypielęgnowania fug między kafelkami. By usunąć brud dokładnie, warto skorzystać ze szczoteczki do zębów. Zanurzamy ją w amoniaki, a następnie przecieramy fugi. Na koniec spłukujemy je obficie wodą. Jeśli wolimy, możemy też skorzystać z wilgotnej szmatki zamiast szorowania szczoteczką. W miejsce amoniaku przyda się z kolei proszek do pieczenia, wedle preferencji. Przy zmatowionych kafelkach dobrze byłoby przejechać po nich zamoczoną w amoniaku gazetą bądź irchą. W ten sposób płytka odzyska połysk.
Pozostałe aktualności

Aktualności

Data: 13.02.2015
Czyszczenie płytek ceramicznych
Doprowadzenie kafelków do porządku wcale nie jest proste. Potrzebne jest zastosowanie nie tylko właściwych środków pielęgnacyjnych, ale także odpowiednie czyszczenie. Niestety nie wszystkie produkty dostępne na rynku są w pełni skuteczne. Wiele z nich okazuje się drogimi preparatami, które jednak nie radzą sobie z naniesionym brudem. Poniżej pokażemy Ci, w jaki sposób możesz wyzbyć się problemów z płytkami ceramicznymi bez konieczności inwestowania w kosztowne detergenty.
czytaj więcej
Data: 13.02.2015
Zanim dokonasz zakupu płytek ceramicznych
Płytki ceramiczne stanowią solidny zakup na długie lata stałego użytkowania, dlatego też nie ma, co ukrywać, że wydając na ten produkt sporą sumę pieniężną, konsument oczekuje trwałości i wysokiej jakości. Zanim nabędziemy odpowiedni model charakteryzowanych tu artykułów wykończeniowych, dobrze byłoby jednak właściwie się przygotować do tej inwestycji, zyskując na owy temat wiele niezbędnych informacji.
czytaj więcej
Data: 13.02.2015
Płytki ceramiczne – zastosowanie

Tematem niniejszego artykułu będą wszelkiego typu płytki ceramiczne – a więc jeden z najpopularniejszych obecnie materiałów wykończeniowych, który stosowany jest w codziennej aranżacji pomieszczeń domowego użytku. Dlaczego tak szerokie grono konsumentów od lat decyduje się właśnie na ten rodzaj produktu? O zaletach i polu wykorzystania charakteryzowanych tu artykułów z ceramiki dowiesz się w poniższych akapitach naszego tekstu.
czytaj więcej

Bestsellery

Polecamy

Materace sklep internetowy z dobrymi materacami do nowoczesnych sypialni.

Ceramika sanitarna sklep z produktami wyposazenia lazienek.

Materace i lozka do sypialni.